TELESERVIS MEP

 

24.02.2015 - Skylink - zmeny v programovej ponuke a parametrov satelitného vysielania
 
 

Mňam TV

21. 2. 2015 obohatila programovú ponuku Skylinku nová česká televízna stanica zameraná na varenie a zdravý životný štýl – Mňam TV. Stanica predstaví vlastné programy, reality show a popredných profesionálov z oboru, ako Emanuele Ridi, Marcel Ihnačák a ďalších. Medzi moderátormi sa objaví napríklad Jan Rosák s vlastnou talk show. Stanica bude vysielať 24 hodín denne a bude dostupná všetkým zákazníkom Skylinku s predplatenými balíčkami Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 alebo Komplet.

 

Program je vysielaný v štandardnom rozlíšení SD a v kompresnom formáte MPEG-4 – pre jeho príjem je nevyhnutný HD satelitný prijímač, najlepšie s certifikátom Skylink READY. Ďalšie technické parametre pre naladenie Mňam TV sú uvedené v tabuľke nižšie.

 

Food Network HD

21. 2. 2015 zaradil Skylink do svojej ponuky ďalší program vysielaný vo vysokom rozlíšení (HD). Ide o gastronomický program Food Network HD, ktorý bude rovnako ako jeho doterajšia SD verzia, dostupný všetkým zákazníkom Skylinku s predplatenými balíčkami Flexi 7, Kombi, Multi HD, HD Plus a Komplet.

 

Program je vysielaný vo vysokom rozlíšení HD – pre jeho príjem je nevyhnutný HD satelitný prijímač, najlepšie s certifikátom Skylink READY. Ďalšie technické parametre pre naladenie Food Network HD sú uvedené v tabuľke nižšie.

 

Sport 2 HD teraz v balíčku Multi

Doteraz bol tento športový program dostupný všetkým zákazníkom Skylinku s predplatenými balíčkami Kombi, HD Plus, Multi HD, Flexi 7 a Komplet. Od 24. 2. 2015 budú môcť tento program sledovať aj zákazníci Skylinku s predplateným balíčkom Multi. Diváci sa môžu tešiť na množstvo športových programov, no predovšetkým na prenosy pretekov Formule 1.

 

Program je vysielaný vo vysokom rozlíšení HD – pre jeho príjem je nevyhnutný HD satelitný prijímač, najlepšie s certifikátom Skylink READY. Ďalšie technické parametre pre naladenie Sport 2 HD sú uvedené v tabuľke nižšie.

 

Programy s novými parametrami satelitného vysielania

V  minulých dňoch začali niektoré programy Skylinku vysielať paralelne aj na nových pozíciách. Jedná sa o programy Regionalnitelevize.cz, Animal Planet, JimJam, Brazzers a Discovery Showcase HD. Vysielanie týchto programov na pôvodných pozíciách bude ukončené v rôznych termínoch – pre ďalšie sledovanie je potrebné opäť si naladiť nové parametre na satelitnom prijímači. Nové technické parametre pre naladenie sú uvedené v tabuľke nižšie.

 

Ako postupovať pri naladení nových aj súčasných televíznych programov Skylink:

Zákazníci so satelitnými prijímačmi s funkciou FastScan (väčšina prijímačov s označením Skylink READY) sa týmto problémom nemusia zaoberať – naladenie nových programov a všetky zmeny parametrov vysielania sa na takomto prijímači vykonajú vždy automaticky. Ostatní zákazníci Skylinku budú musieť tieto programy naladiť manuálne. Odporúčame postupovať podľa návodu k obsluhe satelitného prijímača. Aj keď ide o zmenu viacerých nových či súčasných programov, stačí v skutočnosti naladiť len 4 uvedené frekvencie.

 

Satelit Astra

 Kmitočet 

 Polarita 

 FEC 

Symbolová rýchlosť

Norma

 Pilot 

Program

Koniec vysielania na pôvodnej pozícii

 23,5°E 

11 797

H

 3/4 

29 500

 DVB-S2/8PSK 

ON

 Mňam TV, Sport2 HD

nový program

 23,5°E 

11 914

H

 2/3 

29 900

 DVB-S2/8PSK 

OFF

 Food Network HD CZ

nový program

 23,5°E 

12 070

H

 3/4 

27 500

DVB-S

OFF

 regionalnitelevize.cz

31. 3. 2015

 23,5°E 

12 109

H

 3/4 

27 500

 DVB-S2/8PSK 

ON

 Animal Planet CZ

 JimJam CZ

 Brazzers TV CZ  Discovery Showcase HDCZ

3. 3. 2015

 

Kompletné informácie o technických parametroch pre naladenie všetkých programov Skylinku nájdete tu.

PR M7 Group S.A. 

Predaj, montáž a opravy satelitnej a DVB-T techniky
Opravy audio-video spotrebnej techniky

Napíšte nám

 
 
 
 
    

Copyright © 2015 Teleservis MEP